Vi som arbetar på kansliet

Maritha Sanandh
VD
Maritha har arbetat på Kooperativet Lila
sedan 2001
  • Maritha är verksamhetsansvarig

Direkttelefon: 046-13 60 25
Mail: maritha.sanandh@kooperativetlila.se

Bengt Jönsson
Ekonomiansvarig
Bengt har arbetat på Kooperativet Lila
sedan 2000 och hans arbetsområden är:
  • Ekonomi och bokföring
  • Assistansomkostnader

Direkttelefon: 046-13 78 60
Mail: bengt.jonsson@kooperativetlila.se

Björn Strömbacka
Personalansvarig
Björn har arbetat på Kooperativet Lila
sedan 2014 och hans arbetsområden är:
  • Personalfrågor
  • Anställningsavtal
  • Sjukfrånvaro och rehabilitering
  • Utbildning

Direkttelefon: 046-13 06 52
Mail: bjorn.strombacka@kooperativetlila.se

Hilde Bergvall
Brukarstödjare
Hilde har arbetat på Kooperativet Lila
sedan 2010 och hennes arbetsområden är:
  • Stöd till medlemmarna i arbetsledarrollen
  • Stöd i assistanssituationen
  • Arbetsmiljö

Direkttelefon: 046-13 34 33
Mail: hilde.bergvall@kooperativetlila.se

Diana Nilsson Diberg
Brukarstödjare och biträdande arbetsledare
Diana har arbetat på Kooperativet Lila
sedan 2016 och hennes arbetsområden är:
  • Stöd till medlemmarna i arbetsledarrollen
  • Stöd i assistanssituationen
  • Arbetsmiljö

Direkttelefon: 046-13 08 28
Mail: diana.diberg@kooperativetlila.se

Camilla Bucher
Löneadministratör
Camilla har arbetat på Kooperativet Lila
sedan 2000 och hennes arbetsområden är:
  • Löneadministration
  • Aiai
  • Semester
  • Friskvård
  • Inkomstintyg
Direkttelefon: 046-13 60 85
Mail: camilla.bucher@kooperativetlila.se
Arne Karlsson
Brukarstödjare
Arne har arbetat på Kooperativet Lila
sedan 2016 och hans arbetsområden är:
  • Stöd till medlemmar i arbetsledarrollen
  • Stöd i assistanssituationen
  • Arbetsmiljö

Direkttelefon: 046-12 89 50
Mail:arne.karlsson@kooperativetlila.se

Yvette Kömer
Löneadministratör
Yvette har arbetat på Kooperativet Lila
sedan 2016 och hennes arbetsområden är:
  • Löneadministration
  • Aiai
  • Personaladministration
  • Utbildningsadministration
Direkttelefon: 046-30 34 44
Mail: yvette.komer@kooperativetlila.se

Patrik Kirkhorn
Kontorsservice
Patrik har arbetat på Kooperativet Lila
sedan 2009 och hans arbetsområden är: 
  • Växel och reception
  • Kontorsservice
  • Teknisk utrustning till medlemmar och arbetsledare

Direkttelefon: 046-13 06 80
Mail: patrik.kirkhorn@kooperativetlila.se

Cecilia Nilzon
Kontorsassistent
Cecilia har arbetat på Kooperativet Lila
sedan 2014 och hennes arbetsområden är:
  • Reception
  • Arbetsgivarintyg
  • Kontorsservice

Direkttelefon: 046-13 06 80
Mail: cecilia.nilzon@kooperativetlila.se

                                
    

 

Kooperativet Lila - personlig assistans i Skåne med säte i Lund